Česká hlava

 • České hlavičky 2018 startují - zasílejte své nominace!

  12. ročník Českých hlaviček odstaroval

  12. ročník Českých hlaviček odstaroval.

  Obecně prospěšná společnost Česká Hlava vyhlašuje již 12.ročník soutěže České Hlavičky. Organizován je ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Vysokou školou ekonomickou v Praze a dalšími partnery projektu. Kompletní statut vyhlašovaných cen a podmínky pro zaslání Vašich prací naleznete ZDE.

 • Karina Movsesjan ve Forbes výběru "30 pod 30"

  Karina Movsesjan ve Forbes výběru

  Devatenáctiletá studentka karlovarského gymnázia a laureátka Českých hlaviček z minulých let Karina Movsesjan byla vybrána do prestižního žebříčku časopisu Forbes s názvem 30 pod 30. Jedná se o výběr třiceti talentovaných lidí z České republiky, do třiceti let věku, kteří mají našlápnuto na slibnou kariéru.

 • Profesor Zima se stal novým členem organizačního výboru České hlavy

  Profesor Zima se stal novým členem organizačního výboru České hlavy

  Rektor Univerzity Karlovy a předseda Konference rektorů ČR, pan prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA, se stal novým členem organizačního výboru projektu Česká hlava.

 • Česká Hlava zná svoje vítěze!

  Česká Hlava zná svoje vítěze!

  V neděli 3.12. 2017 se na Vysoké škole ekonomické v Praze konal již 16.ročník soutěže pro nejlepší české vědce, Česká hlava. Laureátům bylo předáno nejvyšší ocenění, kterého může vědec v České republice dosáhnout, včetně Národní ceny Vlády ČR. Slavnostní ceremoniál uváděl tradičně Jakub Železný a poprvé byl celý pořad odvysílán v přímém přenosu na ČT2. Více informací o laureátech se dozvíte zde. Fotografie ze slavnostního předávání cen naleznete zde.

 • Chemický boom! Hlavičkiáda opět proběhla v ÚOCHB

  Chemický boom! Hlavičkiáda opět proběhla v ÚOCHB

  V úterý 21.11.2017 se uskutečnilo další kolo tzv. Hlavičkiády, odborné exkurze do vybraných společností pro zapálené středoškolské studenty. Akce proběhla pro obrovský zájem studentů o chemicky zaměřené přednášky a ukázky z laboratoří již po druhé v Ústavu organické chemie a biochemie v Praze.

 • České Hlavičky znají svoje vítěze!

  České Hlavičky znají svoje vítěze!

  11. ročník slavnostního předávání cen vítězům soutěže České hlavičky, pro nejnadanější české, středoškolské studenty proběhl již tradičně v brněnském SONO Centru v pondělí, 13.11.2017. Večerem provázela Miluše Bittnerová a Tomáš Měcháček. Zahrála kapela Ready Kirken. Generálním partnerem tohoto projektu je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy . Dalšími partnery a sponzory 11. ročníku soutěže je Statutární město Brno, společnost Altron a.s., a skupina ČEZ. Mediálním partnerem soutěže je Česká televize.

 • Slavnostní galavečer Českých hlaviček je tu!

  Slavnostní galavečer Českých hlaviček je tu!

  11.ročník soutěže pro nejnadanější české středoškolské studenty vrcholí! Přijďte podpořit svoje favority 13.11. do brněnského SONO centra na slavnostní galavečer ku příležitosti vyhlášení výsledků a předání cen. Večerem Vás provede Miluše Bittnerová a Tomáš Měcháček. Zahraje kapela Ready Kirken. Pro rezervaci vstupenek piště na kontakt@ceskahlava.cz

 • Laureátka Českých Hlaviček z roku 2016 boduje i v zahraničí!

  Laureátka Českých Hlaviček z roku 2016 boduje i v zahraničí!

  Hlavní vítězkou 29. ročníku soutěže o nejlepšího mladého evropského vědce (European Union Contest for Young Scientists – EUCYS) se stala osmnáctiletá Češka - Karina Movsesjan z Karlových Varů, která se zabývá vznikem rakoviny.

 • Česká republika zná svoje Machry roku!

  Česká republika zná svoje Machry roku!

  Ve čtvrtek 14.9. proběhlo na Palackého náměstí a v Zítkových sadech na Praze 2 již desáté Celostátní setkání učňovské mládeže, jehož součástí je nejen jarmark řemesel, ale i soutěž o prestižní titul Machři roku a finanční odměny v celkové výši 90 000 korun.

 • Odborná komise soutěže Česká Hlava 2017 zná své nové zástupce.

  Prof. Richard Hindls byl zvolen předsedou odborné komise Česká Hlava 2017. Místopředsedou se stal prof. Cyril Höschl.

  Nově ustanovenou odbornou komisi soutěže Česká Hlava v čele s prof. Ing. Richardem Hindlsem, CSc. dr. h. c. působícím na Vysoké škole ekonomické, doplní i nově zvolený místopředseda, prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc. FRCPsych, ředitel Psychyatrického centra v Praze. Příští zasedání poroty se bude konat 6. října 2017, kdy budou z došlých nominací vybráni laureáti cen pro nejlepší české vědce již 16.ročníku soutěže.

 • Ústav organické chemie a biochemie byl plný Hlaviček!

  Hlavičky - ústav chemie

  V rámci již třetí letošní Hlavičkiády navštívili vybraní studenti středních škol Ústav organické chemie a biochemie AV v Praze v Dejvicích. Studenty přivítal ředitel Ústavu, RNDr. PhDr. Zdeněk Hostomský, CSc. a následovaly prohlídky odborných pracovišť s praktickými ukázkami.

 • Hlavičky zdraví z Dopravního podniku i ze Seznamu!

  Hlavičky v Seznam.cz a DPP

  V úterý 13. a ve středu 14.6. se konaly další ze série odborných exkurzí pro vybrané studenty středních škol, Hlavičkiády. Studenti z českého, moravského i slezského kraje navštívili nejstarší depo pražského metra Kačerov i ultra moderní datové centrum Kokura, patřící společnosti Seznam.cz a.s.

 • S Hlavičkiádou do Ústavu organické chemie a biochemie!

  S Hlavičkiádou do Ústavu organické chemie a biochemie!

  V rámci našeho programu pro středoškolskou mládež vyhlašujeme druhou letošní Hlavičkiádu, jenž se bude konat v pražských Dejvících, v Ústavu organické chemie a biochemie.

Generální partneři

Skupina ČEZ
Kapsch
Ministerstvo průmyslu a obchodu
Veolia

Partneři projektu

Kvant
Altron
Pražská teplárenská, a.s.
Svaz průmyslu a dopravy ČR
Čepro, a.s.
CzechInvest

Mediální partneři projektu

Česká televize
Hlavičkiáda
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací