Česká hlava

 • České hlavičky 2015 ovládli studenti z Moravy

  Brněnské SONO Centrum se 19.10. stalo již podruhé dějištěm slavnostního předávání cen České hlavičky. V letošním 9. ročníku soutěže jednoznačně dominovali studenti z Moravy. Finanční ceny v hodnotě 180 000 Kč si mezi sebou rozdělí sedm středoškoláků. Na galavečeru jim blahopřály významné osobnosti v čele s moderátorem Martinem Dejdarem či zpěvákem Markem Ztraceným, který obstaral hudební doprovod.

 • Nejšikovnější učni se utkali o titul Machrů roku

  7. ročník celostátního soutěžního klání učňovské mládeže tentokrát zavítal přímo do hlavního města. Ve středu 30. září se v areálu SOŠ stavební a zahradnické na pražském Jarově setkaly týmy ze středních škol a učilišť ze všech koutů ČR. O trofeje Machři roku, ale i o finanční odměny v celkové výši 100 000 Kč a další věcné výhry bojovalo více než 30 družstev v kategoriích truhlář a malíř - natěrač.

 • Porota rozhodla, kdo budou letošní české hlavy.

  Na svém sobotní zasedání 19. 9. v Praze odborná porota rozhodla o letošních vítězích soutěže Česká hlava 2015. Slavnostní vyhlášení – galavečer – se bude konat 1. 12. v Kongresovém centru Praha.

 • Členové klubu Českých hlav posnídal s generálním ředitelem České televize

  Další setkání Klubu českých hlav s významnými představiteli veřejného života se konalo 2. listopadu. Tentokrát s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem.

 • Česká hlavička v Cambridge.

  "Po Cambridgi se člověku začne brzy stýskat," říká loňská laureátka a v současné době studentka 2. ročníku této prestižní britské univerzity, Lucie Studená. Přečtěte si zajímavý rozhovor, který s ní vyšel v příloze Věda, technika, civilizace zářijových Literárních novin.

 • Napsali o nás

  Nenechte si ujít novinové články o projektu Česká hlava i rozhovory s laureáty soutěží.

Generální partneři

Kapsch
Skupina ČEZ

Partneři projektu

Čeps
CzechInvest
Čepro, a.s.
APOGEO Group

Mediální partneři projektu

Česká televize
Regionalni Denik
Literární noviny
GRADA Publishing, a.s.

Pod záštitou

Ministerstvo průmyslu a obchodu
Hospodářská komora
Svaz průmyslu a dopravy ČR
Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR
Hlavičkiáda
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací