Česká hlava

 • České hlavy ústředními postavami 10. ročníku cyklu Současná chemie

  "Při přípravě 10. ročníku jsem si řekl, že nachystám něco mimořádného a pozvu laureáty České hlavy. Studenti si poslechnou, jak vědci k významným úspěchům dospěli," říká prof. Pavel Hobza z přírodovědecké fakulty UP v Olomouci, který je organizátorem akce a zároveň laureátem ČH 2008.

 • Česká hlava v asijské „Silicon Valley"

  Až v Koreji jsem pochopila skutečný význam slova „hard worker" říká Pavla Eliášová. Sotva převzala cenu Česká hlava v kategorii doktorandů, odletěla na roční stáž do Jižní Koreji. V týmu profesora Ryong Ryoo, špičky oboru, se stejně jako v Praze věnuje výzkumu a výrobě zeolitů. O jejích nových vědeckých zkušenostech, ale i o běžném pracovním životě v Koreji se dočtete v rozhovoru.

 • Konektor II – propojujeme vědu s praxí

  Konektor I, v rámci kterého nabízely vědecké organizace investorům své výzkumné výsledky, příliš neuspěl. Ukázalo se, že taková konstrukce je málo efektivní a propojení zájmů je velmi komplikované. Proto jsme spustili Konektor II a směr obrátili - chceme, aby naopak praxe specifikovala, co od výzkumu potřebuje. V první fázi hledáme již hotové či plánované projekty týkající se problematiky produktovodů, ale i dalších oblastí.

 • Sledujte České hlavičky na sociálních sítích

  Zajímavosti české i zahraniční vědy a techniky, ale i novinky a dění okolo projektu České hlavičky. To vše se dozvíte na nově vzniklé stránce na Facebooku, která je určená pro všechny věkové kategorie.

 • Řekli a napsali o nás v roce 2014

  Česká hlava je jeden z velmi mála projektů tohoto charakteru, který se těší tak velké mediální pozornosti. Více než 300 výstupů je v tomto směru raritou a do značné míry to i dokazuje opodstatněnost projektu a jeho přínos. Média o projektu informují nejen v době jeho vrcholu (vyhlášení na galavečerech), ale v průběhu celého roku.

Generální partneři

Kapsch
Skupina ČEZ

Partneři projektu

Čeps
Dalkia Česká republika
Čepro, a.s.
VZP
CzechInvest
APOGEO Group

Mediální partneři projektu

Česká televize
MF Dnes
Parlamentní listy.cz
EURO

Pod záštitou

Ministerstvo průmyslu a obchodu
Hlavičkiáda