Klub českých hlav

Klub českých hlav, v rámci svého projektu na podporu vědecké a technické inteligence, sdružuje významné osobnosti aktivně pracující v oblasti vědy a techniky nebo mající mimořádné zásluhy o rozvoj v tomto oboru.

Cílem klubu je zvyšovat společenskou prestiž vědeckých a technických pracovníků coby hlavních tvůrců ekonomické prosperity země, přispívat k dynamickému rozvoji vědy a techniky, popularizovat českou vědu, výzkum a inovace, podněcovat růst vědecké a technické vzdělanosti české populace a sloužit jako demokratická, otevřená platforma výměny názorů nejen mezi samotnými představiteli vědy a techniky, ale i ostatními zájmovými skupinami jako jsou podnikatelé či politici apod.

Memorandum s HV PS PČR a aktivity klubu

Zásadním dokumentem a potvrzením úspěchů a snah iniciativy Česká hlava se stalo MEMORANDUM o spolupráci mezi Hospodářským výborem Poslanecké sněmovny PČR a Klubem českých hlav podepsané v červnu 2013 - číst Memorandum.

Aktivity Klubu českých hlav:

cílem veškerých aktivit klubu je sbližování zástupců státní správy s vědecko-výzkumnou komunitou nad celospolečenskými otázkami a problematikou české vědecké obce. Mezi nejzajímavější setkání patří:

  • Snídaně s ...  doc. RNDr. Anna Putnová, předsedkyně Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu
  • Snídaně s ... doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc., primátor hl.m.Prahy
  • Snídaně s ... Ing. Lubomír Poul, ředitel Úřadu vlády
  • Snídaně s ... Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc., ministr zdravotnictví
  • Zasedání Klubu českých hlav ... Ondřej Liška a Jiří Paroubek
Hlavičkiáda
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.