Společně s Libereckým krajem začala obecně prospěšná společnost Česká hlava organizovat víkendové kempy, na kterých se budou mladí vědci vzdělávat v kontaktu s praxí. Naučí se na nich, jak udělat patentovou rešerši, jak svůj nápad patentovat doma i v zahraničí, jak založit start-up, kde získat finance na realizaci výzkumu, co je Venture kapitál atd. Přednášet budou špičkoví odborníci z jednotlivých oborů jako je Úřad průmyslového vlastnictví, banky či investoři z Venture kapitálových společností.

Pro všechny účastníky je kemp zcela zdarma, jedinou podmínkou účasti je  kvalitní středoškolská vědecká a odborná činnost.

První kemp se uskuteční  od 9. do 11. června v Liberci. Program kempu naleznete ZDE (příloha). Registrace je možná telefonicky na čísle: 725 594 351, nebo emailem: pazlerova@ceskahlava.cz

„Za 22 let existence České hlavy jsme zaregistrovali mnoho případů, kdy zcela unikátní výsledek českého výzkumu se jen díky neobratnosti v kontaktu s praxí nedostal do života,“ říká autor projektu Václav Marek, ředitel obecně prospěšného projektu Česká hlava.

“ Stále si všichni stěžujeme, jak vázne propojení vědy s praxí. Ve snahách o zlepšení vidíme velkou mezeru ve výchově začínajících vědců. Máme sice dobře propracovaný systém, jak vychovat špičkové chemiky, biology, fyziky či matematiky. Nedostává se jim však  ani znalostí ani zkušeností,  jak se orientovat v prostředí financí, patentového práva  či  podniků. Základní sumu znalostí  jim proto chceme zprostředkovat už na začátku jejich vědecké kariéry. Posláním našeho projektu je podpora rozvoje české vědecké a technické inteligence, a to si bez vzdělávání mladých talentů nedokážeme představit.