Česká hlava

 • České hlavičky 2014 znají své laureáty

  Na slavnostním galavečeru 22. října v brněnském SONO Centru našlo své nové majitele 9 vítězných sošek. Letošní již 8. ročník byl ve znamení velkého konkurenčního boje prací nadaných středoškolských studentů. Ve 3 kategoriích porotu práce zaujaly natolik, že dokonce udělila dvě 1. místa. Vítězové pak společně vše oslavili za přítomnosti televizních kamer, moderátora Martina Dejdara, skupiny Eddie Stoilow a celé řady zajímavých hostů.

 • Pavel Bělobrádek: Budeme s Klubem pravidelně konzultovat důležitá strategická rozhodnutí.

  Členové Klubu inovativních firem se 7. 10. 2014 setkali na Úřadu vlády s Pavlem Bělobrádkem, vicepremiérem pro vědu, výzkum a inovace. Na programu byla analýza, kterou Klub vytvořil na základě terénního šetření více jak 100 vědeckých projektů, které neuspěly v praxi, ačkoliv dosahovaly zajímavých výsledků.

 • Machři roku soutěžili o 200 tisíc. Sokolov se proměnil v město plné řemesel.

  Již 6. ročník soutěže proběhl v Sokolově (Karlovarský kraj) na náměstí Budovatelů. Do soutěže se přihlásilo na 70 týmů z celé ČR a více než 30 vystavovatelů z řad odborných škol. Akce, kterou spoluorganizovala Česká hlava a Karlovarský kraj, popularizuje řemesla mezi širokou veřejností a chce zlepšit situaci v odborném školství.

 • Jak řešit nezaměstnanost absolventů?

  Jako doprovodný odborný program 6. ročníku celostátního učňovského setkání Machři roku 2014 proběhl Kulatý stůl na téma odborné školství, zaměstnávání učňů a duální vzdělávání – spolupráce škol a zaměstnavatelů. Diskuzi předsedal hejtman Karlovarského kraje, PaeDr. Josef Novotný, spolu s PhDr. Václavem Markem z České hlavy. Dalšími diskutujícími byli zástupci státní správy a samosprávy a představitelé soukromé sféry.

 • Galavečer Česká hlava 2014 se blíží.

  Předávání cen nejlepším český vědcům a technikům Česká hlava 2014 proběhne ve čtvrtek 27. listopadu od 20h v Národním domě na Vinohradech. Televizní záznam pak odvysílá Česká televize v sobotu 6. prosince.

Generální partneři

Kapsch
Skupina ČEZ

Partneři projektu

Ministerstvo průmyslu a obchodu
Dalkia Česká republika
Čeps
CzechInvest
VZP
APOGEO Group
Hospodářská komora

Mediální partneři projektu

Česká televize
MF Dnes
Parlamentní listy.cz
EURO
Hlavičkiáda