Česká hlava

 • Machři roku 2014. Sokolov se 23. září promění v město plné řemesel

  Již 6. ročník soutěže bude probíhat v Sokolově (Karlovarský kraj) od 9h do 18h na náměstí Budovatelů. Do soutěže se přihlásilo na 70 týmů z celé ČR a více než 30 vystavovatelů z řad odborných škol.

  Přijďte se vlastnoručně seznámit s nejrůznějšími řemesly a fandit soutěžícím v bitvě o 200 tis Kč.

 • Zasedání poroty – kdo budou letošní České hlavy a hlavičky?

  Předposledního srpnového dne zasedá porota soutěže Česká hlava.
  O pár dní později, 3. září, si porota soutěže České hlavičky vyslechne a rozhodne o nejlepších vědeckých projektech středoškolských studentů. Laureáti budou vyhlášeni na slavnostních galavečerech, které budou poté vysílány i na České televizi.

 • Galavečer Českých hlaviček

  Přijďte se podívat na předání cen největším středoškolským talentům 22. října do brněnského Sono centra nebo sledujte 17. listopadu na České televizi. Galavečer moderuje Martin Dejdar a Sára Milfajtová. Vystoupí skupina Eddie Stoilow.

 • Z odpadu vyrobíme plyn - Česká hlava byla u zrodu inovace výroby biometanu.

  Český tým v čele s Ing. Pavlem Izákem, Ph.D. vymyslel novou technologii, která dokáže vyrobit plyn vlastnostmi obdobný tomu zemnímu - například z čistírenských kalů, zbytků jídel z kuchyní nebo z rostlinného či živočišného odpadu.

 • České hlavičky opět bodují

  Při slavnostním vyhlášení vítězů prestižní vědecké soutěže pro středoškolské studenty Intel ISEF, které se konalo 18. 5. 2014 v Los Angeles, sklízeli obrovský úspěch laureáti Českých hlaviček. Porota špičkových vědců včetně několika držitelů Nobelových cen udělila stříbro třem českým středoškolákům, kteří uspěli v konkurenci 1700 mladých vědeckých talentů ze 70 zemí.

Generální partneři

Kapsch
Skupina ČEZ

Partneři projektu

Dalkia Česká republika
Čeps
CzechInvest
NATLAND GROUP LIMITED
APOGEO Group
Hospodářská komora

Mediální partneři projektu

MF Dnes
Česká televize
Parlamentní listy.cz
Hlavičkiáda