• Laureátka Českých Hlaviček z roku 2016 boduje i v zahraničí!

  Laureátka Českých Hlaviček z roku 2016 boduje i v zahraničí!

  Hlavní vítězkou 29. ročníku soutěže o nejlepšího mladého evropského vědce (European Union Contest for Young Scientists – EUCYS) se stala osmnáctiletá Češka - Karina Movsesjan z Karlových Varů, která se zabývá vznikem rakoviny.

 • Česká republika zná svoje Machry roku!

  Česká republika zná svoje Machry roku!

  Ve čtvrtek 14.9. proběhlo na Palackého náměstí a v Zítkových sadech na Praze 2 již desáté Celostátní setkání učňovské mládeže, jehož součástí je nejen jarmark řemesel, ale i soutěž o prestižní titul Machři roku a finanční odměny v celkové výši 90 000 korun.

 • Odborná komise soutěže Česká Hlava 2017 zná své nové zástupce.

  Prof. Richard Hindls byl zvolen předsedou odborné komise Česká Hlava 2017. Místopředsedou se stal prof. Cyril Höschl.

  Nově ustanovenou odbornou komisi soutěže Česká Hlava v čele s prof. Ing. Richardem Hindlsem, CSc. dr. h. c. působícím na Vysoké škole ekonomické, doplní i nově zvolený místopředseda, prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc. FRCPsych, ředitel Psychyatrického centra v Praze. Příští zasedání poroty se bude konat 6. října 2017, kdy budou z došlých nominací vybráni laureáti cen pro nejlepší české vědce již 16.ročníku soutěže.

 • Ústav organické chemie a biochemie byl plný Hlaviček!

  Hlavičky - ústav chemie

  V rámci již třetí letošní Hlavičkiády navštívili vybraní studenti středních škol Ústav organické chemie a biochemie AV v Praze v Dejvicích. Studenty přivítal ředitel Ústavu, RNDr. PhDr. Zdeněk Hostomský, CSc. a následovaly prohlídky odborných pracovišť s praktickými ukázkami.

 • Hlavičky zdraví z Dopravního podniku i ze Seznamu!

  Hlavičky v Seznam.cz a DPP

  V úterý 13. a ve středu 14.6. se konaly další ze série odborných exkurzí pro vybrané studenty středních škol, Hlavičkiády. Studenti z českého, moravského i slezského kraje navštívili nejstarší depo pražského metra Kačerov i ultra moderní datové centrum Kokura, patřící společnosti Seznam.cz a.s.

 • S Hlavičkiádou do Ústavu organické chemie a biochemie!

  S Hlavičkiádou do Ústavu organické chemie a biochemie!

  V rámci našeho programu pro středoškolskou mládež vyhlašujeme druhou letošní Hlavičkiádu, jenž se bude konat v pražských Dejvících, v Ústavu organické chemie a biochemie.

 • Slavnostním galavečerem České Hlavičky 2017 bude provázet Martin Dejdar a Miluše Bittnerová. Zahraje kapela Ready Kirken.

  Galavečer se koná 31.10.2017 v brněnském SONO centru

Generální partneři

Skupina ČEZ
Kapsch

Pod záštitou

Ministerstvo průmyslu a obchodu

Mediální partneři projektu

Česká televize

Partneři projektu

Čepro, a.s.
Svaz průmyslu a dopravy ČR
Hlavičkiáda
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací