Česká hlava

 • Letecká Hlavičkiáda

  Společnost GE Aviation je přímým následovníkem české společnosti Walter Engines, která již od roku 1911 představuje největšího českého výrobce leteckých motorů. Chcete osobně poznat historii, výzkumné centrum, výrobu a zázemí této společnosti? Zúčastněte se Hlavičkiády 23. dubna v pražských Letňanech!

 • Setkání s Českou hlavičkou

  Kutnohorští gymnazisté si v pátek 20.3.2015 užili setkání s Tomášem Jorem, laureátem ceny Genus 2014. Studentům se rozpovídal nejen o své vítězné práci, ale i o aspektech kariéry mladého vědce – o tvorbě práce, výběru školitele i o vědeckých postupech.

 • Zúčastněte se Hlavičkiády v Siemensu

  Chcete osobně poznat historii, výzkumné centrum a výrobu průmyslových parních turbín jednoho z největších světových producentů? Společnost Siemens s.r.o. představuje přední technologické a inovační centrum na území ČR. Akce se uskuteční ve čtvrtek 9. dubna 2015 v Brně.

 • Česká hlava o botách a ponožkách. Prof. Kolomazník v rozhovoru pro idnes.cz

  Věděli jste, že je zdravé (ač nevzhledné) nosit ponožky v sandálech? O tom i o svých objevech se v rozhovoru pro idnes.cz rozpovídal prof. Karel Kolomazník, laureát České hlavy 2014, kterou získal za výzkum v oblasti zpracování odpadů koželužského průmyslu.

 • České hlavy ústředními postavami 10. ročníku cyklu Současná chemie

  "Při přípravě 10. ročníku jsem si řekl, že nachystám něco mimořádného a pozvu laureáty České hlavy. Studenti si poslechnou, jak vědci k významným úspěchům dospěli," říká prof. Pavel Hobza z přírodovědecké fakulty UP v Olomouci, který je organizátorem akce a zároveň laureátem ČH 2008.

 • Česká hlava v asijské „Silicon Valley"

  Až v Koreji jsem pochopila skutečný význam slova „hard worker" říká Pavla Eliášová. Sotva převzala cenu Česká hlava v kategorii doktorandů, odletěla na roční stáž do Jižní Koreji. V týmu profesora Ryong Ryoo, špičky oboru, se stejně jako v Praze věnuje výzkumu a výrobě zeolitů. O jejích nových vědeckých zkušenostech, ale i o běžném pracovním životě v Koreji se dočtete v rozhovoru.

Generální partneři

Kapsch
Skupina ČEZ

Partneři projektu

Čeps
Dalkia Česká republika
Čepro, a.s.
VZP
CzechInvest

Mediální partneři projektu

Česká televize
MF Dnes
Parlamentní listy.cz
EURO

Pod záštitou

Ministerstvo průmyslu a obchodu
Hlavičkiáda