Česká hlava

 • České hlavičky opět bodují

  Při slavnostním vyhlášení vítězů prestižní vědecké soutěže pro středoškolské studenty Intel ISEF, které se konalo 18. 5. 2014 v Los Angeles, sklízeli obrovský úspěch laureáti Českých hlaviček. Porota špičkových vědců včetně několika držitelů Nobelových cen udělila stříbro třem českým středoškolákům, kteří uspěli v konkurenci 1700 mladých vědeckých talentů ze 70 zemí.

 • Z odpadu vyrobíme plyn - Česká hlava byla u zrodu inovace výroby biometanu.

  Český tým v čele s Ing. Pavlem Izákem, Ph.D. vymyslel novou technologii, která dokáže vyrobit plyn vlastnostmi obdobný tomu zemnímu - například z čistírenských kalů, zbytků jídel z kuchyní nebo z rostlinného či živočišného odpadu.

 • Galavečer Českých hlaviček

  Přijďte se podívat na největší české středoškolské talenty 22. října do brněnského Sono centra nebo sledujte 17. listopadu na České televizi. Galavečer moderuje Martin Dejdar a Sára Milfajtová. Vystoupí skupina Charlie Straight.

 • Zasedání poroty – kdo budou letošní České hlavy a hlavičky?

  Předposledního srpnového dne zasedá porota soutěže Česká hlava.
  O pár dní později, 3. září, si porota soutěže České hlavičky vyslechne ty nejlepší vědecké projekty středoškolských studentů. Laureáti budou vyhlášeni na slavnostních galavečerech.

 • Machři roku 2014. Sokolov se 23. září promění v město plné řemesel

  Již 6. ročník soutěže bude probíhat v Sokolově (Karlovarský kraj) od 9h na náměstí Budovatelů. Do soutěže se přihlásilo na 70 týmů z celé ČR a více než 30 vystavovatelů z řad odborných škol.

  Přijďte se vlastnoručně seznámit s nejrůznějšími řemesly a fandit soutěžícím v bitvě o 200 tis Kč.

Generální partneři

Kapsch
Skupina ČEZ

Partneři projektu

Dalkia Česká republika
Čeps
CzechInvest
NATLAND GROUP LIMITED
APOGEO Group
Hospodářská komora

Mediální partneři projektu

MF Dnes
Česká televize
Hlavičkiáda