Česká hlava

 • Machři roku soutěžili o 200 tisíc. Sokolov se proměnil v město plné řemesel.

  Již 6. ročník soutěže proběhl v Sokolově (Karlovarský kraj) na náměstí Budovatelů. Do soutěže se přihlásilo na 70 týmů z celé ČR a více než 30 vystavovatelů z řad odborných škol. Akce, kterou spoluorganizovala Česká hlava a Karlovarský kraj, popularizuje řemesla mezi širokou veřejností a chce zlepšit situaci v odborném školství.

 • Jak řešit nezaměstnanost absolventů?

  Jako doprovodný odborný program 6. ročníku celostátního učňovského setkání Machři roku 2014 proběhl Kulatý stůl na téma odborné školství, zaměstnávání učňů a duální vzdělávání – spolupráce škol a zaměstnavatelů. Diskuzi předsedal hejtman Karlovarského kraje, PaeDr. Josef Novotný, spolu s PhDr. Václavem Markem z České hlavy. Dalšími diskutujícími byli zástupci státní správy a samosprávy a představitelé soukromé sféry.

 • Klub inovativních firem bude diskutovat s vicepremiérem Pavlem Bělobrádkem

  V úterý 7. října 2014 se členové Klubu setkají s vicepremiérem pro vědu, výzkum a inovace. Tématem diskuze je analýza a návrh řešení, jak efektivněji aplikovat výsledky výzkumu do výroby českých firem. Analýza vznikla na základě šetření téměř stovky projektů, které díky svým nedostatkům nebyly aplikovány do praxe. Vynaložené miliardy tak byly promrhány.

 • Galavečer Českých hlaviček

  Přijďte se podívat na předání cen největším středoškolským talentům 22. října do brněnského Sono centra nebo sledujte 17. listopadu na České televizi. Galavečer moderuje Martin Dejdar a Sára Milfajtová. Vystoupí skupina Eddie Stoilow.

 • Zasedání poroty – kdo budou letošní České hlavy a hlavičky?

  Předposledního srpnového dne zasedá porota soutěže Česká hlava.
  O pár dní později, 3. září, si porota soutěže České hlavičky vyslechne a rozhodne o nejlepších vědeckých projektech středoškolských studentů. Laureáti budou vyhlášeni na slavnostních galavečerech, které budou poté vysílány i na České televizi.

Generální partneři

Kapsch
Skupina ČEZ

Partneři projektu

Dalkia Česká republika
Čeps
CzechInvest
NATLAND GROUP LIMITED
APOGEO Group
Hospodářská komora

Mediální partneři projektu

MF Dnes
Česká televize
Parlamentní listy.cz
EURO
Hlavičkiáda