Česká hlava

 • České hlavy se setkaly s premiérem

  Členové Klubu českých hlav a Klubu inovativních firem se 21. července setkali s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou a dalšími významnými reprezentanty státní správy. Během této neformální schůzky zazněla celá řada témat, která pálí naši vědeckou sféru i výrobní praxi.

 • Machři roku tentokrát zavítají do Prahy

  Již 7. ročník celostátní učňovské soutěže Machři roku byl právě vyhlášen. Letos se soutěžící utkají ve dvou kategoriích – truhlář a malíř-natěrač o ceny v hodnotě 100 000 Kč. Soutěžní klání tentokrát proběhne v prostorách SOŠ stavební a zahradnické na pražském Jarově. Přihlašujte se nejpozději do 30.6.

 • Kdo budou letošní České hlavy? Odborná porota rozhodne.

  Porotci letos opět nebudou mít lehké rozhodování. 19. září je čeká zasedání, na němž určí letošní vítěze soutěže pro nejlepší vědce, techniky a inovátory Česká hlava 2015. Vyvrcholením ročníku pak bude slavnostní galavečer, který 1. prosince hostí Kongresové centrum Praha.

 • České hlavičky 2015. Zasedání poroty se blíží.

  Příjem přihlášek pro již 9. ročník Českých hlaviček byl uzavřen a porota nyní soutěžní práce vyhodnocuje. Na svém zasedání 1. září na VŠE v Praze pak rozhodne o laureátech, kteří se veřejnosti představí na televizním galavečeru v brněnském SONO Centru.

 • Setkání s hospodářským výborem PSP ČR

  21. května proběhla na půdě hospodářského výboru PSP ČR schůzka poslanců se zástupci Klubu inovativních firem a Klubu českých hlav. Poslanci se s oběma kluby dohodli na spolupráci v oblasti připomínkování relevantních zákonů a na pravidelném společném setkávání.

 • Napsali o nás

  Nenechte si ujít novinové články o projektu Česká hlava i rozhovory s laureáty soutěží.

Generální partneři

Kapsch
Skupina ČEZ

Partneři projektu

Čeps
CzechInvest
APOGEO Group

Pod záštitou

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR
Ministerstvo průmyslu a obchodu
Hospodářská komora

Mediální partneři projektu

Česká televize
Regionalni Denik
Literární noviny
GRADA Publishing, a.s.
Hlavičkiáda