Česká hlava

 • České hlavičky opět bodují

  Při slavnostním vyhlášení vítězů prestižní vědecké soutěže pro středoškolské studenty Intel ISEF, které se konalo 18. 5. 2014 v Los Angeles, sklízeli obrovský úspěch laureáti Českých hlaviček. Porota špičkových vědců včetně několika držitelů Nobelových cen udělila stříbro třem českým středoškolákům, kteří uspěli v konkurenci 1700 mladých vědeckých talentů ze 70 zemí.

 • Z odpadu vyrobíme plyn - Česká hlava byla u zrodu inovace výroby biometanu.

  Český tým v čele s Ing. Pavlem Izákem, Ph.D. vymyslel novou technologii, která dokáže vyrobit plyn vlastnostmi obdobný tomu zemnímu - například z čistírenských kalů, zbytků jídel z kuchyní nebo z rostlinného či živočišného odpadu.

 • Statut 8. ročníku soutěže České hlavičky vyhlášen

  České hlavičky, soutěž pro středoškolské studenty se dostává do svého 8. ročníku, dnešním dnem začíná sběr nominací. České hlavičky jsou výjimečné v tom, že se může každý student se svou prací přihlásit do soutěže přímo bez jakéhokoli předkola či schvalování.

 • 13. ročník soutěže Česká hlava vyhlášen

  Česká hlava ve spolupráci s Úřadem vlády ČR vyhlašuje již 13. ročník nejprestižnější soutěže pro vědeckou, technickou a vysokoškolskou inteligenci – Česká hlava 2014.

 • Vyhlášení 6. ročníku celostátního setkání učňovské mládeže Machři roku

  Česká hlava vyhlašuje ve spolupráci s hejtmanem Karlovarského kraje 6. ročník učňovské soutěže Machři roku, která se letos bude konat v Sokolově na náměstí Budovatelů 23. 9. 2014.

Generální partneři

Kapsch
Skupina ČEZ

Partneři projektu

Dalkia Česká republika
Čeps
CzechInvest
NATLAND GROUP LIMITED
APOGEO Group
Hospodářská komora

Mediální partneři projektu

MF Dnes
Česká televize
Hlavičkiáda