Česká hlava

 • Klub Českých hlav se sešel s vicepremiérem Bělobrádkem

  Klub Českých hlav se ve čtvrtek 16.4. sešel s vicepremiérem Pavlem Bělobrádkem v nádherných prostorech Lichtenštejnského paláce na Kampě. Cílem tohoto neformálního setkání, jež je první z řady akcí čekajících Klub v letošním roce, je usnadňování dialogu mezi představiteli státní správy a vědeckou sférou.

 • Ženy ve vědě. Jsou oproti mužům v nevýhodě?

  Deník.cz vyzpovídal naše laureátky, aby zjistil, jak se žije, pracuje a studuje českým vědkyním. Tři generace v článku reprezentují Ilona Müllerová, známá svým celoživotním přínosem v oblasti elektronových mirkoskopů, Lenka Tománková, pracující v mezinárodní observatoři a Lucie Studená, čerstvá studentka biologie na Univerzitě v Cambridge.

 • Hlavičkiáda v Siemens

  Brněnští studenti ve čtvrtek 9.4. nahlédli díky naší Hlavičkiádě pod pokličku výzkumu a výroby společnosti Siemens. Jeden z největších světových výrobců turbín má své inovační centrum právě v moravské metropoli.

 • Letecká Hlavičkiáda

  Společnost GE Aviation je přímým následovníkem české společnosti Walter Engines, která již od roku 1911 představuje největšího českého výrobce leteckých motorů. Chcete osobně poznat historii, výzkumné centrum, výrobu a zázemí této společnosti? Zúčastněte se Hlavičkiády 23. dubna v pražských Letňanech!

 • Setkání s Českou hlavičkou

  Kutnohorští gymnazisté si v pátek 20.3.2015 užili setkání s Tomášem Jorem, laureátem ceny Genus 2014. Studentům se rozpovídal nejen o své vítězné práci, ale i o aspektech kariéry mladého vědce – o tvorbě práce, výběru školitele i o vědeckých postupech.

 • České hlavy ústředními postavami 10. ročníku cyklu Současná chemie

  "Při přípravě 10. ročníku jsem si řekl, že nachystám něco mimořádného a pozvu laureáty České hlavy. Studenti si poslechnou, jak vědci k významným úspěchům dospěli," říká prof. Pavel Hobza z přírodovědecké fakulty UP v Olomouci, který je organizátorem akce a zároveň laureátem ČH 2008.

Generální partneři

Kapsch
Skupina ČEZ

Partneři projektu

Čeps

Mediální partneři projektu

Česká televize
Regionalni Denik
Hlavičkiáda