Česká hlava

 • České hlavičky 2014 znají své laureáty

  Na slavnostním galavečeru 22. října v brněnském SONO Centru našlo své nové majitele 9 vítězných sošek. Letošní již 8. ročník byl ve znamení velkého konkurenčního boje prací nadaných středoškolských studentů. Ve 3 kategoriích porotu práce zaujaly natolik, že dokonce udělila dvě 1. místa. Vítězové pak společně vše oslavili za přítomnosti televizních kamer, moderátora Martina Dejdara, skupiny Eddie Stoilow a celé řady zajímavých hostů.

 • Pavel Bělobrádek: Budeme s Klubem pravidelně konzultovat důležitá strategická rozhodnutí.

  Členové Klubu inovativních firem se 7. 10. 2014 setkali na Úřadu vlády s Pavlem Bělobrádkem, vicepremiérem pro vědu, výzkum a inovace. Na programu byla analýza, kterou Klub vytvořil na základě terénního šetření více jak 100 vědeckých projektů, které neuspěly v praxi, ačkoliv dosahovaly zajímavých výsledků.

 • Machři roku soutěžili o 200 tisíc. Sokolov se proměnil v město plné řemesel.

  Již 6. ročník soutěže proběhl v Sokolově (Karlovarský kraj) na náměstí Budovatelů. Do soutěže se přihlásilo na 70 týmů z celé ČR a více než 30 vystavovatelů z řad odborných škol. Akce, kterou spoluorganizovala Česká hlava a Karlovarský kraj, popularizuje řemesla mezi širokou veřejností a chce zlepšit situaci v odborném školství.

 • Jak řešit nezaměstnanost absolventů?

  Jako doprovodný odborný program 6. ročníku celostátního učňovského setkání Machři roku 2014 proběhl Kulatý stůl na téma odborné školství, zaměstnávání učňů a duální vzdělávání – spolupráce škol a zaměstnavatelů. Diskuzi předsedal hejtman Karlovarského kraje, PaeDr. Josef Novotný, spolu s PhDr. Václavem Markem z České hlavy. Dalšími diskutujícími byli zástupci státní správy a samosprávy a představitelé soukromé sféry.

 • Galavečer Česká hlava 2014 se blíží.

  Předávání cen nejlepším český vědcům a technikům Česká hlava 2014 proběhne ve čtvrtek 27. listopadu od 20h v Národním domě na Vinohradech. Televizní záznam pak odvysílá Česká televize v sobotu 6. prosince.

Generální partneři

Kapsch
Skupina ČEZ

Partneři projektu

Dalkia Česká republika
Čeps
CzechInvest
VZP
APOGEO Group
Hospodářská komora

Mediální partneři projektu

Česká televize
MF Dnes
Parlamentní listy.cz
EURO
Hlavičkiáda