Česká hlava

 • Nejšikovnější učni se utkali o titul Machrů roku

  7. ročník celostátního soutěžního klání učňovské mládeže tentokrát zavítal přímo do hlavního města. Ve středu 30. září se v areálu SOŠ stavební a zahradnické na pražském Jarově setkaly týmy ze středních škol a učilišť ze všech koutů ČR. O trofeje Machři roku, ale i o finanční odměny v celkové výši 100 000 Kč a další věcné výhry bojovalo více než 30 družstev v kategoriích truhlář a malíř - natěrač.

 • Galavečer České hlavičky 2015. Přijďte 19.10. do Brna.

  Chcete se seznámit s letošními laureáty? Přijďte i se svou třídou na slavnostní galavečer – 19.10. od 19h do brněnského SONO Centra. Těšit se můžete na Martina Dejdara v roli moderátora, ale i na zpěváka Marka Ztraceného, který obstará hudební doprovod. Vstup je zdarma. Lístky rezervujte na kontakt@ceskahlava.cz nebo 222 361 033.

 • Porota rozhodla, kdo budou letošní české hlavy.

  Na svém sobotní zasedání 19. 9. v Praze odborná porota rozhodla o letošních vítězích soutěže Česká hlava 2015. Slavnostní vyhlášení – galavečer – se bude konat 1. 12. v Kongresovém centru Praha.

 • České hlavy se setkaly s premiérem

  Členové Klubu českých hlav a Klubu inovativních firem se 21. července setkali s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou a dalšími významnými reprezentanty státní správy. Během této neformální schůzky zazněla celá řada témat, která pálí naši vědeckou sféru i výrobní praxi.

 • Česká hlavička v Cambridge.

  "Po Cambridgi se člověku začne brzy stýskat," říká loňská laureátka a v současné době studentka 2. ročníku této prestižní britské univerzity, Lucie Studená. Přečtěte si zajímavý rozhovor, který s ní vyšel v příloze Věda, technika, civilizace zářijových Literárních novin.

 • Napsali o nás

  Nenechte si ujít novinové články o projektu Česká hlava i rozhovory s laureáty soutěží.

Generální partneři

Kapsch
Skupina ČEZ

Partneři projektu

Čeps
CzechInvest
Čepro, a.s.
APOGEO Group

Pod záštitou

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR
Ministerstvo průmyslu a obchodu
Hospodářská komora

Mediální partneři projektu

Česká televize
Regionalni Denik
Literární noviny
GRADA Publishing, a.s.
Hlavičkiáda