Uděleny ceny Česká hlava za rok 2018

Lis 29. 2018

Slavnostní galavečer 17. ročníku předávání cen Česká hlava 2018 za největší objevy, patenty a vynálezy uplynulého roku proběhl v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze.

Algoritmus pro rozpoznání písmen počítačem v obraze, který koupil jihokorejský Samsung pro své mobily, nové prostředky proti virům způsobujícím smrtelná onemocnění, které znemožňují virům mutovat, objev látky, která dává naději na pokrok v boji s rakovinou plic zcela novou metodou využití imunity organizmu, unikátní český počítačový program pro výpočet stavebních konstrukcí, který využívají projektanti po celém světě a další projekty dostaly ocenění Česká hlava. Ceny, které vybrala z desítek nominací odborná porota složená z předních českých vědců, dostali laureáti na televizním galavečeru 25. 11., kterého se účastníli  premiér, ministři, poslanci a senátoři, rektoři vysokých škol, ředitelé výzkumných ústavů a mnoho dalších osobností.

Ceny Česká hlava se udělují již od roku 2002 a laureáti získávají s cenou i finanční odměnu. V letošním roce ocenění získali částku téměř 1,5 milionů korun.

Laureáti České hlavy 2018

Zpět na přehled novinek

Hlavičkiáda
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.