Svaz průmyslu ČR a Česká hlava podepsali memorandum o spolupráci

Úno 5. 2016

Dokument 29. ledna podepsala generální ředitelka SP ČR Dagmar Kuchtová a jednatel společnosti Česká hlava Václav Marek.

Projekt Česká hlava nevyhlašuje jen nejprestižnější vědecká ocenění, ale je též platformou sdružující nejlepší české vědce a inovativní firmy. Organizuje i Celostátní setkání učňovské mládeže - Machři roku  na podporu odborného školství. „Považujeme spolupráci za velmi přínosnou, vidíme v ní určitou kontinuitu a rozvíjení naší loňské kampaně Rok průmyslu a technického vzdělávání. Výzkum a technické školství a jejich úspěšní zástupci si zaslouží výraznou podporu. V té chceme sehrát aktivní roli,“ uvedla při podpisu Dagmar Kuchtová.

„Od spolupráce si slibujeme výraznější podporu úspěšných, ale i začínajících inovativních firem, vědců, mladých talentů a učňů. Máme zájem na širší diskusi a na podpoře vazeb mezi aplikační sférou, akademiky a politiky a na podpoře odborného školství. Neskromným cílem je pokusit se vytvořit fungující model, který by tyto entity propojil a zajistil jejich úzkou spolupráci. Společně se Svazem průmyslu a dopravy ČR můžeme odvést hodně práce,“ uvedl Václav Marek.

Fotogalerie

Zpět na přehled novinek

Hlavičkiáda
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací