S Hlavičkiádou do Ústavu organické chemie a biochemie!

Kvě 22. 2017

V rámci našeho programu pro středoškolskou mládež vyhlašujeme druhou letošní Hlavičkiádu, jenž se bude konat v pražských Dejvících, v Ústavu organické chemie a biochemie.

Tato mezinárodně uznávaná vědecká instituce je jedním z nejúspěšnějších výzkumných pracovišť v České republice. K nejviditelnějším praktickým výsledkům výzkumu ÚOCHB patří například léky, které dnes patří mezi nejdůležitější zbraně proti HIV/AIDS vznikly právě v dejvických laboratořích. 

Termín konání je 19.6.2017 od 9:45h a předpokládaná délka konání je cca 3 hodiny. 

Program je složen z úvodní přednášky o instituci, její historie a zajímavostech o jednotlivých pracovištích. Následovat by měla prohlídka laboratoří medicinální chemie, kde se přímo vyvíjí léky.  Studenti budou moci na vlastní oči vidět cestu vývoje nových léků v praxi, vývoj nových sloučenin a látek, které se do léků přidávají. Zajímavostí by mohla být i prohlídka sekce zaobírající se chemickou komunikací hmyzu, kde jsou k nahlédnutí obří termitiště ve svém přirozeném prostředí.  Zpestřením pro studenty pak bude anglická přednáška na téma teoretické chemie vedená americkým vědcem.  Zakončit by program měla prohlídka technologie nukleární magnetické resonance. Po skončení akce bude pro studenty zajištěn oběd. 

Kapacita je striktně omezena, v případě zájmu a pro více informací pište na cerna@ceskahlava.cz

Budeme se těšit na viděnou!

 

Zpět na přehled novinek

Hlavičkiáda
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.