Praha a Česká hlava podepsala memorandum o spolupráci

Čer 4. 2018

Radní Hlavního města Prahy na svém 15. zasedání dne 17.4. 2018, schválili memorandum o spolupráci s Českou hlavou. Formálně tak byla stvrzena dlouholetá spolupráce města s neziskovým projektem, který je zaměřen na podporu české vědy a techniky, její uplatnění v praxi a sdružuje nejpřednější české vědce a techniky.

V minulosti Česká hlava pro Prahu zpracovala např. technologický audit telematiky TSK Praha, koncepci využití čistírenských kalů pro výrobu zemního plynu, nový způsob řízení světelných křižovatek s použitím prvků umělé inteligence nebo zcela novou metodu zpracování biologických odpadů na produkci biopaliva II. generace, která sníží náklady na dopravu a zároveň zlepší životní prostředí atd. V memorandu se Česká hlava zavázala poskytovat vedení města potřebné vědecké a odborné informace a podklady pro rozhodování, pomáhat městským podnikům implementovat nejmodernější technologie a pomáhat jim s jejich technickým rozvojem. Město na druhou stranu podle memoranda bude při svých rozhodnutích využívat doporučení České hlavy nebo s její pomocí zakládat i zcela nové platformy technického pokroku jako spin-off atd. Součástí naplňování memoranda je i projekt Chytrá radnice, ve kterém Česká hlava seznámí pracovníky jednotlivých odborů magistrátu s nejnovějšími trendy technického vývoje v jejich odvětvích.

Zpět na přehled novinek

Hlavičkiáda
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.