Nejlepší české patenty, objevy a vynálezy dostaly Českou hlavu

Lis 22. 2019

Migrastatika, zcela nová terapie rakoviny označená světovými vědci za největší objev od zavedení protinádorové imunoterapie, záměrná chyba v integrovaných obvodech, která snižuje jejich spotřebu elektřiny až o třetinu, objev podstaty nepravidelné vazby uhlíku a vodíku, kterou potvrdili vědci z chicagské univerzity a umožňuje nové výroby léků a nová příměs do asfaltových směsí z odpadních polymerů, která může zkvalitnit naše silnice - to jsou největší české objevy letošního roku, kterým odborná porota udělila cenu Česká hlava.

České hlavy se udělují již od roku 2002 a je to nejvyšší ocenění pro autory českých objevů, patentů a nových technologií. Cena jim bude předána 24. listopadu na slavnostním galavečeru, který přenášela Česká televize. Galavečeru se účastní členové vlády, poslanci, senátoři a další osobnosti veřejného života.

Podrobný popis nejlepších českých objevů najdete ZDE.

Zpět na přehled novinek

Hlavičkiáda
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.