Společnost Crytur a Matematicko fyzikální fakulta Univerzity Karlovy se staly partnery nové kategorie v Českých hlavičkách

Dub 29. 2019

Speciální kategorie Universum vyhrazená matematice a fyzice bude od letoška součástí badatelské soutěže pro mladé studenty České hlavičky.

Jde již o sedmou kategorii v rámci této soutěže, která je určená talentovaným středoškolákům. Cena Universum „Člověk a exaktní vědy“ bude udělována za experimentální či teoretické práce, studie a projekty v oblasti fyziky nebo matematiky s přesahem k možným aplikacím. Stejně jako ostatní ocenění je spojena s finanční odměnou.

„Velmi mě těší iniciativa společnosti Crytur a Matematicko-fyzikální fakulty UK, která umožnila vznik této zcela nové kategorie. Věříme, že právě takovéto projekty mohou pomoci motivovat mladé lidi ke vzdělání a zdravému přístupu ke svému rozvoji,“ říká Václav Marek, zakladatel mateřského projektu Česká hlava.

Pro středoškolské studenty představují České hlavičky nejvyšší možné domácí ocenění. Soutěž je obdobou prestižní ceny Česká hlava, která se každoročně udílí špičkovým vědcům. Cílem projektu je podpora nadaných studentů v technických a přírodovědných oborech a popularizace vědy i vědeckého povolání. „Snažíme se dát mladým lidem pozitivní příklad, který jim v dnešní, velmi konzumní, době často chybí,“ dodává Václav Marek.

Zároveň jsou České hlavičky součástí programu Excelence vyhlašovaným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Ten je zaměřen na podporu škol a pedagogů, kteří se o talentované a nadané žáky starají a vytvářejí jim kvalitní podmínky pro další rozvoj.

Ve spolupráci s MŠMT a dalšími partnery se letos budou České hlavičky udílet už potřinácté. Školy, instituce a také sami mladí badatelé mohou přihlášky do soutěže zasílat do konce června. Slavnostní vyhlášení vítězů, přenášené Českou televizí, se uskuteční 21. října v brněnském SONO Centru.

Zdroj: https://www.matfyz.cz/clanky/nahled/5c5515e17e

Zpět na přehled novinek

Hlavičkiáda
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.