Machři roku se sešli na Letenské pláni v Praze

Zář 14. 2018

Po 11 let se nejlepší učni z celé republiky setkávají na akci Machři roku, aby poměřili své schopnosti a um. Letos se tak stalo 13.9. 2018 na Letenské pláni v Praze a bylo opravdu na co koukat.

Na 70 týmů z celé republiky se utkaly o finanční odměny ve výši 90 tisíc Kč a trofeje v oborech truhlář, elektrikář a strojní mechanik. Porota to opět neměla vůbec jednoduché, ale nakonec určila pořadí třech nejlepších v každém oboru, tak jak se dočtete níže.

Celodenní program však nebyl jen o soutěži, ale také o školách a dalších řemeslech, které přijely školy do Prahy představit. Vidět tak bylo možné třeba puškaře, kuchaře, cukráře, kadeřníky, hodináře, krejčí, nebo chovatelé koní z pražské Chuchle a mnoho a mnoho dalšího. Zahájení programu se ujala radní Magistrátu hlavního města Prahy Ing. Irena Ropková a programem provázel Jan Onder, známý například z velmi populární StarDance.

Výsledky soutěže:

TRUHLÁŘ

  1. Střední odborné účiliště, Hluboš
  2. Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov
  3. Waldorfská škola Příbram

STROJNÍ MECHANIK

  1. Střední škola, základní škola a mateřská škola Kraslice, příspěvková organizace
  2. Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava
  3. VOŠ, OA a SOUT Chotěboř

ELEKTRIKÁŘ (SILNOPROUD)

  1. Vyšší odborná škola a Střední škola technická Česká Třebová
  2. Střední škola elektrotechnická, Ostrava, Na Jízdárně 30, p.o.
  3. Střední škola zemědělská a ekologická a střední odborné učiliště chladicí a klimatizační techniky, Kostelec nad Orlicí

Zpět na přehled novinek

Hlavičkiáda
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.