Laureátka Českých Hlaviček z roku 2016 boduje i v zahraničí!

Zář 26. 2017

Hlavní vítězkou 29. ročníku soutěže o nejlepšího mladého evropského vědce (European Union Contest for Young Scientists – EUCYS) se stala osmnáctiletá Češka - Karina Movsesjan z Karlových Varů, která se zabývá vznikem rakoviny.

Ocenění získala Karina v estonském Tallinnu za výzkum na poli biochemie, konkrétně ji zajímala mutace proteinu RAD51. Odhalila mechanismus, který může zapříčinit vznik a rozvoj nádorového onemocnění. Přes svůj věk už pracuje v laboratoři po boku zkušených vědců a jednou by chtěla mít vlastní laboratoř. Loni za stejný biochemický výzkum odměnili karlovarskou studentku pořadatelé soutěže Česká hlavička, která je obdobou prestižní ceny Česká hlava pro špičkové vědce. Letos v Kalifornii při světové soutěži výzkumných projektů odměnili práci mladé vědkyně třemi cenami.

„První cena mě velmi potěšila, ale už i samotná atmosféra na soutěži byla naprosto skvělá a jsem nesmírně ráda, že jsem potkala spoustu lidí s obrovským nadšením a zápalem pro vědu,” vyjádřila se pro Novinky.

Jak dodala, po maturitě by ráda šla studovat biochemii na brněnskou Masarykovu univerzitu, jelikož ji láká další laboratorní práce.

Zdroj: Novinky.cz

Další informace:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/2253739-osmnactileta-ceska-vyhrala-soutez-o-nejlepsiho-mladeho-vedce-evropy-porota-ocenila-jeji

 

Zpět na přehled novinek

Hlavičkiáda
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.