Karina Movsesjan ve Forbes výběru „30 pod 30“

Úno 1. 2018

Devatenáctiletá studentka karlovarského gymnázia a laureátka Českých hlaviček z minulých let Karina Movsesjan byla vybrána do prestižního žebříčku časopisu Forbes s názvem „30 pod 30“. Jedná se o výběr třiceti talentovaných lidí z České republiky, do třiceti let věku, kteří mají našlápnuto na slibnou kariéru.

Karina kromě Českých hlaviček, které jí otevřely cestu k dalším soutěžím a oceněním, jako je například cena Intel ISEF nebo první cena Evropské unie pro mladé vědce, pracuje v laboratoři Biologického ústavu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, kde v týmu pod vedením Lumíra Krejčího zkoumá mechanismy na opravu DNA, které by mohly pomoci vyléčit ty nejtěžší nemoci a prodloužit délku života. Do budoucna Karina plánuje vedle vysokoškolského studia taktéž řešit proces lidského stárnutí.

Zdroj: Časopis Forbes

Zpět na přehled novinek

Hlavičkiáda
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.