Česká republika zná svoje Machry roku!

Zář 18. 2017

Ve čtvrtek 14.9. proběhlo na Palackého náměstí a v Zítkových sadech na Praze 2 již desáté Celostátní setkání učňovské mládeže, jehož součástí je nejen jarmark řemesel, ale i soutěž o prestižní titul Machři roku a finanční odměny v celkové výši 90 000 korun.

Akce, kterou letos organizovala obecně prospěšná společnost Česká Hlava ve spolupráci s Hlavním městem Prahou, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy, se účastnilo celkem 55 soutěžních týmů z oborů truhlář, strojní mechanik a elektrikář-silnoproudař a prezentovat svoje řemeslná umění přijelo skoro 40 škol z celé republiky. Během dne jsme mohli vidět ukázky tradičních a známých řemesel, jako je instalatér, elektrotechnik, elektrikář, apod., ale také méně známá či upozadněná řemesla, jako jsou hodináři, puškaři, rytci, výrobci intarzí (vyřezávání dřeva), rytci, hodináři, atd. I přes nepříznivé počasí se akce těšila z mnoha návštěvníků a během celého dne mohli lidé pozorovat doprovodný program.

VÍTĚZOVÉ LETOŠNÍHO ROČNÍKU MACHŘI ROKU 2017:

Elektrikář

Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice, příspěvková organizace
Miroslav Sýkora
Roman Máca

Strojní mechanik

Střední škola technická a ekonomická Brno, Olomoucká, příspěvková organizace
Jan Wallík
Zdeněk Konečný

Truhlář

SOU Hluboš
Štěpán Šatava
Lukáš Dušek

Fotogalerie

Zpět na přehled novinek

Hlavičkiáda
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací