Česká republika zná svoje Machry roku!

Zář 18. 2017

Ve čtvrtek 14.9. proběhlo na Palackého náměstí a v Zítkových sadech na Praze 2 již desáté Celostátní setkání učňovské mládeže, jehož součástí je nejen jarmark řemesel, ale i soutěž o prestižní titul Machři roku a finanční odměny v celkové výši 90 000 korun.

Akce, kterou letos organizovala obecně prospěšná společnost Česká Hlava ve spolupráci s Hlavním městem Prahou, Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy, se účastnilo celkem 55 soutěžních týmů z oborů truhlář, strojní mechanik a elektrikář-silnoproudař a prezentovat svoje řemeslná umění přijelo skoro 40 škol z celé republiky. Během dne jsme mohli vidět ukázky tradičních a známých řemesel, jako je instalatér, elektrotechnik, elektrikář, apod., ale také méně známá či upozadněná řemesla, jako jsou hodináři, puškaři, rytci, výrobci intarzí (vyřezávání dřeva), rytci, hodináři, atd. I přes nepříznivé počasí se akce těšila z mnoha návštěvníků a během celého dne mohli lidé pozorovat doprovodný program.

VÍTĚZOVÉ LETOŠNÍHO ROČNÍKU MACHŘI ROKU 2017:

Elektrikář

Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice, příspěvková organizace
Miroslav Sýkora
Roman Máca

Strojní mechanik

Střední škola technická a ekonomická Brno, Olomoucká, příspěvková organizace
Jan Wallík
Zdeněk Konečný

Truhlář

SOU Hluboš
Štěpán Šatava
Lukáš Dušek

Fotogalerie

Zpět na přehled novinek

Hlavičkiáda
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.