Česká republika zná své Machry roku

Zář 22. 2016

Ve čtvrtek 21. 9. 2016 se na Vítězném náměstí v Praze odehrál tvrdý boj více než čtyřiceti učňovských týmů o titul v kategoriích Truhlář, Malíř – natěrač a Obkladač. Tiskovou zprávu k akci naleznete níže.

Osmý ročník celostátního setkání učňovské mládeže se tentokrát, za podpory Magistrátu hl. města Prahy, uskutečnil v Praze v Dejvicích na tzv. „Kulaťáku“ K vidění bylo nejen soutěžní klání o titul Machr roku, ale také Jarmark řemesel. Zde více než tři desítky škol prezentovali řemeslo a jimi vyučované obory. Pro návštěvníky byly připravené interaktivní prezentace a mohli si vše i vlastnoručně vyzkoušet. Nervy drásající boj o každý přetah a uklouznutí hoblíku tak střídala uklidňující atmosféra. Skvělou atmosféru ještě přijel podpořit Martin Komárek se svým vystoupením Timbersportu a nyní již čtyřnásobný mistr světa v Biketrialu Vašek Kolář.  Nesmíme také zapomenout na módní přehlídku, kterou si pro nás připravily studentky VOŠ oděvního návrhářství a SPŠ oděvní z Prahy. Ty si všechny modely nejen navrhly, ušily, ale také představili zvědavému publiku.

Souběžně proběhl v budově Magistrátu HMP Kulatý stůl, kde ředitelé škol a zástupci cechů diskutovali se zástupci ministerstev, zaměstnavatelů a města. Chvílemi se rozvíjela vášnivá debata nad podobou směrování učňovského školství a padlo i několik zajímavých návrhů jak do budoucna postupovat. Veškeré podměty, stížnosti a návrhy byly zaznamenány a předány k další diskusi a jednání.

Přes ranní mraky a slabí déšť se na účastníky usmálo i sluníčko. Program tak přišlo navštívit i mnoho studentů základních a stzředních škol. Ti se tak mohli na vlastní oči přesvědčit, že řemeslo představuje plnohodnotnou životní cestu a kariéru. Doufáme tak, že jsme mnohé motivovali aby uvažovali o řemeslu jako o možnosti dalšího svého směřování a dokázali jsme jim, že ruční a řemeslná práce má nenahraditelné kouzlo. 

Kompletní výsledkovou listinu soutěže naleznete zde

Tisková zpráva

Výsledková listina soutěže Malíř - natěrač

Výsledková listina soutěže Obkladač

Výsledková listina soutěže Truhlář

Fotogalerie

Zpět na přehled novinek

Hlavičkiáda
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací