Česká hlava podepsala memorandum o spolupráci s Hospodářskou komorou

Dub 5. 2016

Předseda pražské organizace Hospodářské komory Roman Pommer a ředitel neziskové organizace Česká hlava Projekt podepsali memorandum o spolupráci. Smyslem spolupráce je pomoci vědeckým projektům do praxe a opačně, přiblížit vědcům potřeby a směřování pražských podniků do budoucna.

V rámci České hlavy se už připravily čtyři projekty, které je možné využití v praxi. " Naším úkolem je pomoci vědeckým pracovištím dopracovat projekt tak, aby byl pro podnikatele smysluplný," řekl ředitel společnosti Česká hlava Projekt Václav Marek. V mnoha případech se setkáváme s tím, že vědcům chybí k úspěšnému prosazení se v praxi dopracování propočtů výrobních nákladů, představa o stavu reálného trhu atd. Je to pochopitelné, že nemůžeme od vědců chtít, aby byli skvělí v laboratoři a zároveň i v businessu. Z druhé strany zjišťujeme, že podniky vůbec nevědí, že pro jejich výrobní programy vzniklo něco zajímavého v českých laboratořích. Buď nemají čas, nebo chuť se po informacích pídit. Česká hlava a Hospodářská komora je tak konektorem těchto dvou, zatím hodně oddělených světů."

 Předseda pražské Hospodářské komory také dodal, že právě takovéto synergie jsou podstatou k naplňování poslání komory a inovace, jsou jedním z hlavních pilířů pro rozvoj podniků a zvýšení jejich konkurenceschopnosti v národním i mezinárodním měřítku. Bezprostředně po podpisu memoranda dostaly pražské podniky detailní informace o připravených vědeckých projektech a další budou následovat. Česká hlava se zároveň zúčastnila jednání pracovní komise Hospodářské komory hl. m. Prahy pro dopravu, aby specifikovala, o co by měli podnikatelé u vědců zájem.

Fotogalerie

Zpět na přehled novinek

Hlavičkiáda
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací