Netcope Technologies a.s.

Netcope Technologies a.s.

100G programovatelná karta

Firmě Netcope Technologies ve  spolupráci se sdružením CESNET, se podařilo vyvinout světově první síťovou kartu pro zpracování 100G Ethernetu, tedy pro zpracování toků dat na těch nejrychlejších páteřních sítích. Na základě této karty zákazníci a partneři firmy vybudovali několik unikátních řešení se špičkovými technickými parametry souvisejícími se zpracováním datových toků v počítačové síti, například řešení pro detekci a ochranu před kybernetickými útoky, testování sítě, či zabezpečení komunikace šifrováním. Výsledkem nasazení těchto řešení je rychlejší a bezpečnější Internet pro všechny. Vyvinutá karta má silný exportní potenciál. Ještě v roce 2015 se podařilo realizovat dodávku vice než 50 kusů této karty k zákazníkům, a to i přesto, že cena jedné karty se pohybuje v částkách přesahujících 10 tis. EUR.

Díky této kartě firmě v roce 2015 vyskočil obrat na 60 milionů korun, tedy na více než sedminásobek předchozího roku. O vysokém potenciálu svědčí různorodost zákazníků, mezi kterými jsou technologické špičky ze Sillicon Valley, operátoři největších sítí světa, obchodníci na elektronických burzách, ale také výzkumníci z nejprestižnějších univerzit světa, např. Tokyo University.

Díky programovatelnosti vyvinutých síťových karet lze v budoucnu očekávat jejich využití v oblasti NFV, tedy v oblasti virtualizace síťových funkcí. Hlavní přínos virtualizace spočívá především v možnosti jednoduše a rychle měnit funkcionalitu zařízení zapojených v síti, což před virtualizací představovalo zdlouhavý a nákladný proces. Navíc v kombinaci s abstraktními jazyky pro popis zpracování dat v počítačové síti, například P4 (p4.org), má ambici změnit trendy v oboru síťové architektury, způsobu nasazování nových aplikací či budování datových center. Každý z nás pak bude mít v kombinaci s dalšími technologiemi možnost sledovat on-line pořady, nakupovat na Internetu, číst novinky ze světa, komunikovat s přáteli či sdílet své fotky a videa rychleji, jednodušeji a bezpečněji.

Zpět na přehled vítězů

Hlavičkiáda
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.